Plechárna 2013

11. 9. 2012 | Projekty, komunitní projekty, veřejný prostor |

Plechárna 2013

image004IMG_4585IMG_4977IMG_4973

Areál bývalé kotelny v Bryksově ul. se nachází na zdánlivě opuštěném místě na jižním okraji sídliště Černý Most. Díky přilehlému skate-parku je však toto místo celkem čilé. Nejvíce ho vyhledávají mladí lidé, kteří zde trénují své dovednsoti v jízdě na koloběžkách, kolech či skateboardech. Jedná se také o tranzitní zónu, kterou lidé chodí venčit psy. Toto místo má tak ideální předpoklady stát se jakousi zastávkou na kraji sídliště, místem pro setkání, kulturní vyžití a odpočinek…

Proto během příštího roku plánujeme z bývalé kotelny vybudovat tvůrčí společenské centrum, které se tak může stát žádaným zázemím pro konání nejrůznějších kulturních aktivit – komunitního i veřejného charakteru. ”Plechárna” – jak zní pracovní název – bude veřejně přístupným objektem se sociálním zázemím, kavárnou, ale i komunitním centrem, kde se může odehrát koncert, sousedská hostina či ples neziskových organizací.

Počítáme též s revitalizací veřejného prostranství kolem objektu. Dojde nejen k propojení se stávajícím skate-parkem ale také k vytvoření prostoru pro venkovní hřiště, dětský park či dráhu pro kola.

www.praha14kulturni.cz, www.facebook.com/praha14kulturni

Projekt vzniká za podpory Nadace OKD v rámci programu Sídliště žije a ve spolupráci s Městskou částí Praha 14.

>> 7.listopadu proběhlo v Kulturním domě Kyje veřejné projednání projektu za účasti Nadace Partnerství

IMG_6597IMG_6602IMG_6605IMG_6612