circle around

23. 11. 2009 | Projekty, nový cirkus |

ll08_ws_selection_08Screen shot 2009-09-22 at 4.11.58 PM158_58183912569511_2fc40b81dc

Pro rok 2010 – 14 je Cirqueon součástí evropského projektu Circle Around. Obsahem tohoto projektu je podpora cirkulace a rozvoje nového cirkusu v rámci Evropy.

Konkrétně se jedná o:

- dovoz evropských projektů do ČR

- podpora vývozu domácích představení

- pořádání workshopů pod vedením zahraničních lektorů

- vzdělávání kritiků a odborné veřejnosti

- vznik společného projektu

Partneři projektu:

Kobenhagen Internacional Theatre
Kodaňské mezinárodní divadelo bylo hnací silou v oblasti mezinárodních divadelních umění v Dánsku více než 25 let. Ve své mezinárodní dramaturgii počítá s uváděním předstvaní nového cirkusu.
www.kit.dk

Cirko
Cirko je Centrum pro nový cirkus v Helsinkách, založené v roce 2004. Cirko organizuje řadu vystoupení a festivalů ve spolupráci s Kulturním střediskem města Helsinky, podporuje profesionální umělce, organizuje kurzy pro studenty různých věkových kategorií a semináře pro profesionály.
www.cirko.net

Les Halles de Schaerbeek
již více než 30 let je Les Halles proklamátorem inovačních postupů, pokud jde o cirkusová představení v Belgii. Je také velkým přispěvatelem rozvoje a podpory mezinárodní sítě institucí, které pracují pro rozvoj cirkusového umění v Evropě.
www.halles.be

Trafo
je kutlturní centrum z bývalé trafostanice v Budapešti. Je iniciátorem současného umění a místem pro prezentaci současného tance, performance, divadla, cirkusu a vizuálního umění.
www.trafo.hu

Mala scena performerska
je neziskovou organizací sídlící v Záhřebu, zabývající se vzděláváním v oblasti nového cirkusu, performancí, tancem a divadlem. Je též každoročním pořadatelem festivalu Novogo cirka.
www.cirkus.hr

Circa
Centrum cirkusového umění podporované městem Auch, oblastí Midi-Pyrénées a francouzskou vládou. Každý rok organizuje festival nového cirkusu Circa, který je místem setkávání pro cirkusové školy a moderní cirkusy z celé Evropy.
www.circuits-circa.com